Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Κριός Ασπροπύργου- Μικρασιατική 1-4

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μικρασιατική κατάφερε να ξεπεράσει με 4-1 το εμπόδιο του Κριού Ασπροπύργου  που είχε προηγηθεί και να συνεχίσει τις πολύ καλές εμφανίσεις.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στην αναμέτρηση και άνοιξαν το σκορ με τον Μεϊμαρίδη, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Στην επανάληψη ο προπονητής του Μίμα Νίκος Πατσίρης έβαλε στον αγώνα τον Γιώργο Πουλάκο, μια αλλαγή που μεταμόρφωσε την ομάδα και έφτασε σε αυτή την ανατροπή. Ο νεοεισελθών σημείωσε δύο γκολ(63′, 76′), για να σκοράρουν επίσης οι Μήτσος Δ.(58′) και Κουτσουμπής(72′).

Διαιτήτευσε ο Πατεράκης από το σύνδεσμο Αθηνών.

ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης, Λακάι, Κουσιορής, Καραπαναγιώτης(54′ λ.τρ. Χαϊντούτης), Σφακιανάκης Αντ., Καγιάς, Σφακιανάκης Αγγ.(34′ λ.τρ. Μαρινάκης Στ.), Μπαρντόκ, Μεϊμαρίδης, Τόλας, Σούτας(86′ Νετζίπ).

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Κουφής, Χριστόπουλος(81′ Παπανικόλας), Κουτσουμπής, Μήτσος Α., Κήττας, Τσολιάκος, Ζουμπουρλής(81′ Χατζής), Δέσκος(46′ Πουλάκος), Μπαγδάτογλου(68′ Σακερλής), Μήτσος Δ.(81′ Φουρνάρης), Στρατάκης.