Ε.Π.Σ.Α

Κρύο αίμα ο Αίμος Πετρούπολης- Νέο μπαμ

Νίκησε 2-1 στην παράταση τον Αστέρα 2004

Η έκπληξη του θεσμού του κυπέλλου ΕΠΣΑ, ο Αίμος Πετρούπολης ξάφνιασε και πάλι καθώς απέκλεισε ακόμη μια ομάδα από την Α κατηγορία της Αθήνας. «Θύμα» του αυτή τη φορά ο Αστέρας 2004, τον οποίο νίκησε στην παράταση με 2-1.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο χώρο του κέντρου και πήρε «φωτιά» τα τελευταία λεπτά.

Στο 77΄αποβλήθηκε ο Σκούρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 80΄με πλασέ του Α.Κουλίρα για να πάνε το παιχνίδι στην παράταση οι Καισαριανιώτες στο 84΄με κεφαλιά του Κρασσά από κόρνερ.

Την χρυσή πρόκριση οι γηπεδούχοι την πήραν στο 110. Ο Δ. Ταλιούρας κέρδισε πέναλτι και ο Παπαναστασίου το μετέτρεψε σε γκολ κάνοντας το 2-1.

Διαιτητές: Σύψας, Κεφαλάς-Τσολακίδης

ΑΙΜΟΣ: Αγγελόπουλος, Κουλίρα Ε., Παπαναστασίου, Ταλιούρας Ν., Σιώζος, Δουγιέκος (90′ Μπουγιούκος), Κουλίρα Α. (80′ Πλατοκούκης), Ζαχαριάς, Ταλιούρας Δ., Γεωργιάδης (46′ Μαγριπλής), Ταλιούρας Φ.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Γαλανάκης, Ρόης (105′ Γκοβολιάς), Κρανίδης, Βασιλάκης, Κρασσάς, Βιτζηλαίος, Μακρής (50′ Παπαδάτος), Βουτζαλής (70′ Γιαννουλάκης), Σκούρας, Πρασσάς, Άρντιτ