Ε.Π.Σ.Π.

Κυπραίος: Πικρία για την ήττα, ικανοποίηση για την εμφάνιση

Σε δηλώσεις του ο προπονητής της Πειραϊκής Γιάννης Κυπραίος αναφέρθηκε στο ατυχές αποτέλεσμα της περασμένης Kυριακής για την ομάδα του καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον ΑΣ Δραπετσώνας και μεταξύ άλλων είπε:

Ένα καταστροφικό δεκάλεπτο μεταξύ 25’και 35′ ήταν αρκετό για την νέα μας ήττα στο πρωτάθλημα.Παρόλο που μπήκαμε δυνατά στο ματς,προσπαθήσαμε και περιορίσαμε τα ατού του αντιπάλου,δύο τραγικά λάθη μας στοίχησαν με συνέπεια να βρεθούμε με 2 τέρματα πίσω στο σκόρ.Αν είχαμε καθαρό μυαλό στην φάση του 1ου λεπτού και πέρναμε κεφάλι στο σκορ,θα γινόταν ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι.Στην επανάληψη βγήκαμε πιο δυνατά,φέραμε τον ρυθμό στα μέτρα μας και περιορίσαμε τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο,ο οποίος προσπάθησε να παίξει με αντεπιθέσεις οι οποίες σταματούσαν όμως εν τη γεννέση τους. Δυστυχώς πάλι είχαμε ένα χαμένο 45λεπτο,κι αυτό έκανε την διαφορά.Κρατάμε την προσπάθεια κυρίως του 2ου ημιχρόνου,που όσοι αγωνίστηκαν έδειξαν οτι η ομάδα έχει μέταλλο και σθένος να ανατρέψει τα αρνητικά αποτελέσματα εις βάρος της.Στον αντίποδα πολύ πιθανό και μετά το Δ.Σ. που πραγματοποιήθηκε να τιμωρηθούν κι επισήμως απο την αρμόδια επιτροπή της Ε.Π.Ο.,κι ύστερα από αίτημα μας στην ομοσπονδία οι ποδοσφαιριστές Φατούρος,Κέντρα και Πίτσαρι για άρνηση παροχής υπηρεσιών στην ομάδα μας.