Κυριακουλέας: Συγχαρητήρια στα παιδιά

Την παραμονή του στην κατηγορία σφράγισε ο Φωστήρας Ηλιούπολης το περασμένο Σάββατο μετά τη νίκη που πέτυχε κόντρα στο Θρίαμβο Αθηνών. Οι κιτρινόμαυροι παρουσίασαν καλό πρόσωπο γεγονός που σκόρπισε την ικανοποίηση στην ομάδα. Χαρακτηριστικές είναι άλλωστε και οι δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς ο προπονητής, Παύλος Κυριακουλέας όπου και τόνισε: Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι αφού μπήκαμε από το πρώτο λεπτό δυνατά και δείξαμε ότι θέλαμε το τρίποντο. Τα παιδιά τήρησαν κατά γράμμα το αγωνιστικό πλάνο και αυτό το αποδεικνύει το γεγονός ότι στα πρώτα 30′ προηγούμασταν με σκορ 3-0. Θεωρώ ότι εάν είχαμε αξιοποιήσει τις ευκαιρίες του β’ ημιχρόνου το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερη έκταση’.