6ος Όμιλος

Κόρινθος ’06 – Νέα Αρτάκη 1-4

Η Νέα Αρτάκη νίκησε στην Κόρινθο την τοπική ομάδα με 4-1, για την 21η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής  και ελπίζει στο “θαύμα” για παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3′ με τέρμα του Καρέλλα και στο 34′ ο Καραμπάς ισοφάρισε για τον ΑΟΝΑ, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Ντάμπος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ. Στο 69′ ο Τσούτσης έκανε το 1-3 και ένα λεπτό μετά ο Ντάμπος με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Διαιτητής ήταν ο  Κουρλός με βοηθούς τους Καφρίτσα και Καλοπίση.

Κόρινθος ´06: Ψωμάρας, Κόκκινος, Κεφαλάς (62′ Τζαναβάρας), Παπουτσής, Μπαμπάι, Καρέλλα, Κογιός (85′ Μπίμπας), Παπανικολάου (85′ Λέσσι), Μπαμπάι (76′ Νικολόπουλος), Κουιμέλης, Κάρρο.

Νέα Αρτάκη (Μίλτος Γκόφας): Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Καραλής, Μπελίτσος , Καραμπάς , Ντελέκος, Κουτρόπουλος, Μαυρόπουλος (80′ Αγγελάτος), Σπανός (65′ Πατερίτσας), Ντάμπος (71′ Λειβαδίτης), Ζαχαρόπουλος (55′ Τσούτσης).

Πηγή: eviasports