Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Λαζάρου: Ιδιαίτερη σημασία η νίκη

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Φοίνικα Περιστερίου, Γιώργος Λαζάρου μετά τη νίκη της ομάδας του επί του Αστέρα Ζωγράφου. Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε: Ήταν ένα δυνατό ματς ανάμεσα σε δύο πολύ ανταγωνιστικές ομάδες και κάτω από πολύ αντίξοες καιρικές συνθήκες. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή απόδοση και καταφέραμε να προηγηθούμε 2-0.Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου,όμως, η απόδοση μας δεν ήτανε αυτή που έπρεπε, ο αντιπαλος μας μας πίεσε και από δύο στημένες φάσεις δεχθήκαμε την ισοφάριση.Ευτυχώς, μετά το 70´ ισορροπήσαμε το παιχνίδι και καταφέραμε και να πετύχουμε ένα πολύ ωραίο γκολ που μας έδωσε και τη νίκη. Η νίκη αυτή έχει ιδιαίτερη σημασία για μας γιατί την καταφέραμε απέναντι σε μια από τους δυνατότερες ομάδες του ομίλου.