Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Λαμπερή Ελευσίνας-Ίκαρος Νεοκτίστων 4-1(παράταση)

Ολική ανατροπή για τη Λαμπερή Ελευσίνας, καθώς αφού ισοφάρισε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα(3-1), επικράτησε στην παράταση με 4-1 του Ικάρου Νεοκτίστων και πήρε μια άκρως πανηγυρική πρόκριση.

Οι φιλοξενούμενοι έθεσαν τις βάσεις, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με τον Στασίνη(8′), παρόλα αυτά δεν μπόρεσαν να αντέξουν στην πίεση της Λαμπερής, που στην επανάληψη οδήγησε το ματς στην ημίωρη παράταση με γκολ των Χατζή(73′), Βλασόπουλου(85′) και Ρέρρα(92′).

Το “χρυσό” γκολ που έκανε την ανατροπή για τους Ελευσίνιους πέτυχε ο Χατζής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 112′.

Διαιτήτευσε ο Λάμπρου.

ΛΑΜΠΕΡΗ: Τζιμούρτος, Κακλαμάνης(84′ Χαϊμαντατζής), Λαμπράκος(46′ Ρέρρας), Ρούπας, Μποφίλιος, Κακούσιος, Δάουλας(84′ Κουμπής), Χατζής, Κοντός(60′ Τζάνος), Βλασόπουλος(107′ Τσιτσάνης), Χιονίδης(60′ Αναστασόπουλος).

ΙΚΑΡΟΣ: Παπαθανασίου, Νταφόπουλος, Κάτσος Χ., Σύρος, Κάτσος Γ., Κιριλίουκ, Στασίνης, Χυσολάρι Ε., Χυσολάρι Ε., Κέσοβ, Σούτας.