Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Λαύρα από ατσάλι, 2-1 την Κηπούπολη

Σε ένα πολύ δυνατό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η Λαύρα Αργυρούπολης νίκησε με 2-1 την Κηπούπολη.

Ετσι έφτασε τους 4 βαθμούς, ενώ η Κηπούπολη έμεινε στους 3.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Στο δεύτερο μέρος με τις αλλαγές του Παναγιώτη Καλαϊτζίδη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τα ηνία, αλλά παρόλα  αυτά βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 58′ όταν ο Κλωνάρης έκανε το 0-1. Η απάντηση ήρθε στο 64′ όταν ο Σκούρας με πέναλτι έκανε το 1-1, ενώ στρο 79′ ο Κουλουρίδης με φοβερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Γουλής, Κωτσαλάς (81′ Καμπούρης), Μυλωνίδης, Τσαπατσάρης, Λύτρας, Κολάι, Κουλουρίδης, Πολυμερόπουλος (85′ Παππάς), Σημαιάκης (46′ Μαυρόπουλος), Βέας (46′ Γκίκας), Σκούρας.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Σιφογιαννάκης, Τουρνάκης (84′ Ρουμελιώτης), Σταματογιαννόπουλος, Γκέκας, Σαββουλίδης, Λουκάκης, Τζαρέλας, Καλαμοτουσάκης (84′ Γυρνάς), Μουράτης, Κλωνάρης, Νένδος.