8ος Όμιλος

Λύγισε στην επανάληψη ο Αίας- 2-0 η Παναχαϊκή

Στην επανάληψη λύγισε ο Αίας Σαλαμίνας ηττήθηκε από την Παναχαϊκή με 2-0 και έτσι αποκλείστηκε από το θεσμό του Κυπέλλου.

Οι Πατρινοί βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο με σκόρερ τους Στασινόπουλο(69′) και Λούσκο(74′).

Ο Αίας Σαλαμίνας πάλεψε αρκετά στο ματς με την Παναχαϊκή, σε αρκετά σημεία του αγώνα κοίταξε στα μάτια την ιστορική ομάδα της Πάτρας, όμως ηττήθηκε με 0-2.

Τα δυο γκολ σε διάστημα 6′ (Στασινόπουλος 68 και Λούσκος (74′) αρκούσαν για την ομάδα του Ζέλικο Κάλαϊτζιτς που πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν από το διαιτητή Καλογερόπουλο( Αθηνών), πέναλτι σε ανατροπή του Κέρκι στο 88′.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ(Δημήτρης Καλύκας): Ασημέλης, Μπέκος, Λιάτος, Μεγαλοοικονόμου, Τζαφέρι, Ζαφειρίδης, Νταουτάι(69′ Κέρκι), Κατίδης, Κρέσιτς(61′ Θέος), Ραχίμ, Βύρης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ(Ζέλικο Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Μπελεζάκης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Κωνσταντακόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Τεγούσης, Στεργίδης, Αλεξόπουλος, Χαντί, Κυβελίδης.