Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μάκης Παπαδόπουλος: Δίκαιο το αποτέλεσμα

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Αχαρναϊκός, με 3-1 εκτός έδρας από τα Γλυκλά Νερά.

Ο προπονητής της ομάδας του Μενιδίου Μάκης Παπαδόπουλος μίλησε στην ιστοσελίδα μας, και ας δούμε τι μας είπε…

<< Όταν δεν ολοκληρώνεις τις φάσεις που έχεις στο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου όπου υπερέχεις του αντιπάλου σου και δέχεσαι ένα γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα τότε πρέπει στο δεύτερο ημίχρονο να ψάξεις με περισσότερη ηρεμία και υπομονή της φάσεις όπου θα πετύχεις τον στόχο σου. Εμείς αντίθετα βγάλαμε αναρχία στο παιχνίδι μας κάνοντας βιαστικές και επιπόλαιες επιλογές δίνοντας την ευκαιρία στον αντίπαλο σε κόντρες να πετύχει αλλά δύο τέρματα και να τελειώσει το παιχνίδι.
Θεωρώ απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα τα Γλυκά Νερά ήταν πιο πειθαρχημένοι από εμάς και κατάφεραν με πολύ σωστή τακτική να κλειδώσουν το ματς εύχομαι καλή συνέχεια . Όσο για την ομάδα μου όπως είπα και στην μέση της εβδομάδας τίποτα δεν κερδίζεται και τίποτα δεν χάνεται σε 2-3 αγωνιστικές. Υπάρχει πολύς δρόμος και αν θέλουμε να πετύχουμε τον στόχο μας θα πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια με τα κεφάλια κάτω. >>