Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μάκης Παπαδόπουλος: Συγνώμη από τον κόσμο μας

Μια βαριά ήττα  υπέστη ο Αχαρναϊκός, που έχασε εντός έδρας από τον Παλληνιακό με 4-0.

Ο προπονητής της ομάδας Μάκης Παπαδόπουλος μίλησε στο plekto.gr και όπως πάντα δεν μάσησε τα λόγια του. Ας δούμε αναλυτικά τι μας είπε…

<, Ήττα ΝΤΡΟΠΗ για την ομάδα μέσα στο Μενίδι αφού αφήσαμε όλο το πάθος και την διάθεση μας στην Ανάβυσσο.

Σίγουρα παίξαμε με μια καλύτερη ομάδα από εμάς στη δεδομένη χρονική στιγμή αλλά θέλω να σταθώ σε δύο περιπτώσεις του ημιχρόνου όπου νομίζω ότι ήταν κομβικά σημεία για την εξέλιξη του παιχνιδιού . Το πρώτο γκολ τις Παλλήνης από 50 μέτρα, όπως το γκολ που βάλαμε στο Λαύριο και το χαρακτήριζα τυχαίο, και την περίπτωση της φάσης που έχουμε το σουτ του Χασάν στο δοκάρι. Αν λοιπόν πηγαίναμε στο ημίχρονο με άλλο σκορ στο δεύτερο θα βλέπαμε ένα άλλο ματς χωρίς πάντα αυτό να αποτελεί δικαιολογία η να μειώνει την μεγάλη νίκη του αντιπάλου.

Όπως είπα πιο πάνω δε βγάλαμε το πάθος και την διάθεση που είχαμε στην Ανάβυσσο και το πληρώσαμε ακριβά. Ένα μεγάλο συγνώμη από τον κόσμο για την ντροπιαστική ήττα και ένα μεγάλο ευχαριστώ που αντί για κράξιμο χειροκρότησαν τα παιδιά είναι μεγάλη μας υποχρέωση με την επιστροφή στο γήπεδο να τους το ανταποδώσουμε >>