Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μάχη Μαραθώνας- Θύελλα Ραφήνας 0-1

Στο ”κυνήγι” της πρώτης θέσης η Θύελλα Ραφήνας

Σε απόσταση δυο πόντων από την κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται η Θύελλα Ραφήνας που επικράτησε εκτός έδρας της Μάχης Μαραθώνας με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, καθώς στο 15’ ο Χαρακτίδης σημάδεψε το δοκάρι του Βοτσίδη. Ωστόσο, στο 20’ ο Τασσόπουλος ήταν πιο εύστοχος, πετυχαίνοντας το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Στο 40’ οι Ραφηνιώτες θα μπορούσαν να είχαν διπλασιάσει τα τέρματα τους, όμως o Χαρακτίδης σημάδεψε για δεύτερη φορά στον αγώνα το δοκάρι του Βοτσίδη. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με το 1-0 να μένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής ήταν ο Μανιώτη με βοηθούς τους Σπυρόπουλο και Τζαφόλια

ΜΑΧΗ (Σκουβαράς): Βοτσίδης, Παιδής, Μπισμπιρούλας, Χαμάμης Μ., Πλατσιώτας, Κάραλης, Μέξης (63′ Σένε), Νταής, Μεταξάς (70′ Χαμάμης Γ.), Μίχας, Γρίβας (88′ Χατζηπέτρος)

ΘΥΕΛΛΑ (Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Οικονόμου , Πετράι (58′ Προδρόμου) Σότα, Τασόπουλος, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης (86′ Καλογρεάκης), Τσέλιος, Μουτζακάς, Κατσούγκρης, Λάμπρου (66′ Νικολέας)