Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μάχη Μαραθώνα – Δόξα Κορωπίου 3-1

Μεγάλη νίκη η οποία και ήρθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης πέτυχε η Μάχη Μαραθώνα η οποία και επικράτησε της Δόξας Κορωπίου με 3-1. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ενέϊ στο 9′, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στο 21′ με τον Δάβαρη. Οι «κιτρινόμαυροι» τελικά εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός πως η Δόξα έμεινε με δέκα παίκτες στο 82′, ύστερα από την αποβολή του Παπαδού και στα τελευταία λεπτά έφτασαν στο 3-1 με τα τέρματα του Μίχα στο 87′ και του Σενέ στο 90′. Διαιτητής ήταν ο Γαλάνης.

ΜΑΧΗ: Βοτσίδης, Κατούντας, Παιδής (60′ Τσέλας), Χαμάμης, Πλατσιώτας, Καραλής, Μπισμπιρούλας(63′ Σένε), Νταής, Ενέϊ, Μίχας, Χατζηλίας(77′ Γρίβας)

ΔΟΞΑ: Μηνάς, Κωστάντζος, Μαρινάκης, Καδίτης,Σοτίρ, Αμπεντινάι, Μπεχάρι (76΄Πέτσας), Σύρος, Δάβαρης, Παπαδός, Μπερέτας

Κωνσταντίνος Ράπτης (kraptis1449@hotmail.com)