Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Μίλησε η ποιότητα της Αθηναΐδας

Όπως συνηθίζει η ομάδα της Κυψέλης μπήκε δυνατά στον αγώνα και με γκολ το Σιάνι με απευθείας φάουλ στην κλειστή γωνία του Στατερά στο 7′ λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην Αθηναΐδα.Ο Υμηττός ισορρόπησε το παιχνίδι και κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο 42΄λεπτό με τον Τσάκαλο Η.Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του προπονητή της των γηπεδούχων Θανάση Ζαμπούρα έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του με αποτέλεσμα στο 63′ λεπτό μετά από κόρνερ του Σιάνι ο Μπίκοφ με προβολή στο πρώτο δοκάρι να κάνει το 2-1.Στην συνέχεια του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της Αθηναίδας έχοντας μεγάλη εμπειρία και χωρίς να απειληθούν διατήρησαν το σκορ και πήραν αυτή την πολύτιμη νίκη ανόδου.

ΑΘΗΝΑΙΔΑ: Κορδεράς,Μπαρμπαδήμος,Σταθόπουλος,Καραμανίδης,Κινδιλίδης,Ντίσο(55’Γκιόλιας),Δουδουμόπουλος,Κούρτι,Μπίκοφ(82’Γώγος),Σιάνι,Βαγγελής(55’Τουμάσης).

ΥΜΗΤΤΟΣ: Στατεράς,Φλώρος(33’Βασιλείου),Βλαχογιάννης,ΤσάκαλοςΠ,Μπαρμπαλιάς,Λουλάκης,Βενέτης,Μανούσος,Μόσχος,Διαμαντόπουλος(55′ Βέλκος)(77′ Κυλόγλου),Τσάκαλος