6ος Όμιλος

Μαρκό – ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-0

Με δυο τέρματα του Σάμιου στο δεύτερο μέρος η Μαρκό νίκησε 2-0 τον ΑΟ Νέας Αρτάκης που μπαίνει σε περιπέτειες.

Στο 35′ ο Τσούτσης σημείωσε γκολ για τους φιλοξενούμενους που ακυρώθηκε με την ομάδα της Εύβοιας να διαμαρτύρεται έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης.

Τρία λεπτά αργότερα ο Γκεμίσης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι της εστίας  του Ναβροζίδη, ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του στο 75′.

Στην επανάληψη  ήρθαν τα δυο τέρματα από τον Σάμιο 68′ και 88΄ που  έκριναν την αναμέτρηση.

Διαιτητής ήταν ο Καδδάς με βοηθούς τους Κακαφώνη και Οικονόμου.

ΓΣ Μαρκό (Δημήτρης Παπασπύρου): Κακαγιάς, Μανδαμαδιώτης, Μανωλιάς, Ντούμπερετ, Τσακύρης, Αλεξίου, Κατσούκης (60′ Μπρούσος), Γκεμίσης, Σάμιος (89′ Αλεξανδρής), Πινέιρο (65′ Τσεβάς), Ατματζίδης (80′ Κορομηλάς).
ΑΟ Ν. Αρτάκης (Μίλτος Γκόφας): Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Καραλής, Ζαχαρόπουλος (66′ Αγγελάτος), Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Τσίγκας, Μιχελής, Τσούτσης, Ντάμπος (72′ Σπανός), Πατερίτσας.