Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ματσάρα και μοιρασιά στο Κολωνός – Θρίαμβος Χαϊδαρίου 2-2

Σε ένα καταπληκτικό ματς με συναρπαστικό φινάλε, Κολωνός και Θρίαμβος Χαϊδαρίου ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Ετσι οι γηπεδούχοι με 15 βαθμούς είναι στην 6η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι με 11 βαθμούς είναι στην 10η θέση.

Στο 3′ ο Ηλιόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 59′ ο Σινανάι έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1. Στα τελευταία λεπτά έσπασαν καρδιές, αφού στο 81′ ο Σινανάι και πάλι έκανε το 2-1, αλλά στο 90′ ο Ηλιόπουλος με νέα κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Μετά τη λήξη του αγώνα υπήρξε ένταση, που όμως ηρέμησε με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Λίκα (89′ Χριστόπουλος), Σταυράτης, Καπελάκης, Χιονάς, Οντάτζης, Σινανάι (89′ Ρώσση), Ράσα, Γκιόλας (61′ Λυγγόπουλος), Σκεύης, Δαρζέντας

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Κούμης, Κοντοπύργιας, Λώλος (61′ Κόλλιας), Χήτος, Κερμέζο, Μπαγιαρτάκης (61′ Θεοδώρου), Κριεμάδι (82′ Μπαρμπούδης), Μπαγετάκος, Ηλιόπουλος, Συριόπουλος (76′ Πέρδικας), Δράμης (76′ Σαλίτα).