Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ματσάρα και μοιρασιά στο Κολωνός- ΠΑΣ Γαλάτσι 2-2

Σε ένα καταπληκτικό ματς στο 2ο ημίχρονο, Κολωνόςκαι ΠΑΣ Γαλάτσι ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Ετσι ο Κολωνός έχει πλέον 5 βαθμούς, ενώ το Γαλάτσι με 6 βαθμούς παραμένει αήττητο.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, στο 50′ με πέναλτι του Μανέτα έγινε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο 68′ ο Καλομοίρης έκανε το 1-1, με τον Χατζηπαναγιώτη στο 71′ να κάνει το 1-2. Στο 73′ ο Λίκα είχε δοκάρι για τον Κολωνό, αλλά στο 77′ ο ίδιος παίχτης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Λίκα, Σταυράτης (90+2′ Μακρόπουλος), Καπελάκης, Χιονάς, Δαρζέντας, Ρώσση (46′ Οντάτζης), Ράσα, Καλομοίρης, Σκεύης (46′ Λιγγόπουλος) (84′ Λαμπιτσάκης)), Βλάχος.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Θεοφανίδης, Θωμάι, Βούλγαρης, Μπουλάρι (84′ Αποστολόπουλος), Βογατσάς, Αρναρέλλης, Θεοδωρακάτος, Μανέτας (75′ Γεωργαντώνης), Χρηστίδης, Χατζηπαναγιώτης, Ραπάι.