Ε.Π.Σ.Α

Ματσάρα και πρόκριση για τον Αθηναϊκό, 4-3 στην παράταση τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης

Σε ένα καταπληκτικό ματς με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων, ο Αθηναϊκός νίκησε τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης με 4-3 στην παράταση (2-2 ο κανονικός αγώνας) και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 4′ ο Ζάχος με κεφαλιά έκανε το 1-0, με τον Ιάσωνα Φάκη στο 10′ να ισοφαρίζει σε 1-1.Στο 18′ η κεφαλιά του Τσιγγόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι, και  στο 44′ ο Σέχι έκανε το 2-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος. Με τη σέντρα του δευτέρου μέρους, στο 46′ ο Γαντζούλας έκανε το 2-2, που έμεινε μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας. Στην παράταση οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ μέσα σε 2 λεπτά, με τον Χαλούβα στο 108′ να κάνει το 3-2 και τον Σέχι στο 109′ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να κάνει το 4-2. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 117′ ο Σιδηρόπουλος.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ροβάτσος, Γκιόλιας (104′ Ταρσαναλής), Ζάχος, Τάλιος (66′ Ντούρος), Αλί, Θανόπουλος (91′ Κατσούλας), Ρουσσάκης (66′ Κατσαούνος), Καβαλάρης, Σέχι, Μακρυγιαννάκης (82′ Χαλούβας), Δούμτσης (66′ Μουρελάτος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Σαμιώτης, Λουδάρος (46′ Αποστόλου), Καραγιώργος, Φάκης Α., Κομιώτης, Δούκας (64′ Μιράκα)(106′ λ.τ. Δήμου), Γαντζούλας, Σιδηρόπουλος, Τσιγγόπουλος, Βιτορεάνου (70′ Μπαμπούλας), Φάκης Ι. (70′ Ζαγαρέλος).