Ματσάρα στην Ηλιούπολη

Ματσάρα ήταν εκείνο που έλαβε χώρα στο Φωστήρα Ηλιούπολης και το Χολαργού με τις δυο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 3-3. Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους οι οποίοι στο 21′ βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρις σε γκολ των Λεπτάκη (5′) και Φάρου (21′). Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας έφεραν το ματς στα ίσια χάρις σε γκολ των Ασωνίτη Β. (αυτογκόλ) και Σπυρόπουλου στο 29′. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να κυλά υπέρ του Φωστήρα με τον Σπυρόπουλου στο 38′ να γράφει το 3-2. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πιεσαν σε όλους τους χώρους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 89′ με τον Στεργιάκο να διαμορφώνει το τελικό 3-3

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης Κ., Μαχαίρας Κ. – Μπεκιάρη
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μωραΐτης, Χρήστου (46’ Περώνης), Σκεμπές (72’ Καφαντάρης), Ασωνίτης Β., Νάσκο, Μπαρδάκης, Σπυρόπουλος, Σάχου, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (81’ Μπακιρτζόγλου), Φάρος
ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Καλαματιανός, Καζάκος Α. (46’ Λύρας), Κατσαρός, Σπυρόπουλος, Στεργιάκος, Πλεμμένος, Τζέλη, Χάλος, Κετσετζόγλου, Τασιούδης (57’ Χαρατσάρης), Καζάκος Π.