Μεγάλη ανατροπή η Ανθούπολη, 2-1 τον Άγιο Δημήτριο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και παρόλο που έπαιζε με 10 παίχτες για περισσότερο από ένα ημίχρονο, η Ανθούπολη πήρε μεγάλη νίκη επί του Αγίου Δημητρίου με 2-1.

Στο 42′ οι γηπεδούχοι κέρδισε πέναλτι, με τον Μανουσέλη που υπέπεσε σε αυτό να αποβάλλεται με 2η κίτρινη. Το εκτελεσε εύστοχα ο Ορφανός κάνοντας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα αλλαξαν. Αρχικά στο 58′ ο Καλογερής ισοφάρισε σε 1-1 και στο 83′ ο Αντωνόπουλος με όμορφο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Δρίβας, Κακιώρης, Μανουσέλης, Πάσσαρης, Μπίμπιζας, Ντούπης (75′ Αποστολόπουλος), Ρεζτσοβ (90′ Κωνσταντινίδης), Ξυνογαλάς (46′ Κυριαζής), Καλογερής (86′ Νικολόπουλος), Αντωνόπουλος, Στρείδης.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Σανταμούρης, Τάγκαλος (84′ Πλάκα), Καλαντζής (69′ Νικολάου), Ακαρέπης, Τσάκος, Σκόνδρας, Αρώνης, Χαραλαμπόπουλος (75′ Φωτουλάκης), Ορφανός, Κόττας, Γιάσσα (46′ Σαμπάνης).