Μεγάλη νίκη ο Απόλλων Σμύρνης, 3-0 τον ΑΟ Υπάτου

Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ο Απόλλων Σμύρνης απέναντι στον Α.Ο. Υπάτου, επικρατώντας 3-0 στο «Γ. Καμάρας» της Ριζούπολης για την 30ή αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ στο 32′ με τρομερή ατομική προσπάθεια που άρχισε σχεδόν από το κέντρο.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Μπούσης δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Πριόνα, απόφαση που σήκωσε θύελλα διαμαρτυριών στις τάξεις των φιλοξενούμενων.

Ο Απόλλων ζευγάρωσε τα γκολ του στο 49ο λεπτό με σουτ του Πριόνα, ο οποίος πίεσε τον Σταγάκη και του έκλεψε την μπάλα.

Στο 73′ ο Α.Ο. Υπάτου έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Γκίνο (δεύτερη κίτρινη λόγω αψιμαχίας με τον Πιαστόπουλο).

Ένα λεπτό αργότερα, ο Καραγκούνης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Παπαχρονόπουλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Καλούδης, Πριόνας, Τασιούλης, Λιάκος, Ρόδης, Πατίλας, Πιαστόπουλος, Χριστόπουλος, Καραγκούνης, Σάλα, Παπαχρονόπουλος (77′ Χαϊκάλης).

Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ: Χατζηγιαννάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπακαούκας (46′ Ντρούγκας), Καλλιτσουνάκης, Γλυνός (75′ Δακτυλίδης), Μπούσης, Ποτουρίδης, Γκίνο, Βαλμάς (75′ Κατσουρός), Σταγάκης, Ρότσα.

ΠΗΓΗ: Liganews