Μεγάλη νίκη τα Μελίσσια, 3-1 με ανατροπή την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τα Μελίσσια ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και επικράτησαν με 3-1 επί της Ελπίδας Αγίων Αναργύρων.

Εφτασαν έτσι τους 24 βαθμούς, με την Ελπίδα να μένει στους 25.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 35′ όταν με κεφαλιά ο Φούντας έκανε το 0-1. Στο 55ο λεπτό ο Παπαχρήστος ισοφάρισε σε 1-1, και στο 70′  ο Τούντας  έγραψε το 2-1. Στο 76′ λεπτό ο Μούτσος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Παναγόπουλος, Καραμπίνης, Κρητικός, Τιμολέων, Χοτζάι, Τούντας, Κοτσοβός (65′ Κωνσταντάκης), Καλημέρης Π.(82′ Καλημέρης Α.), Μούτσος (77′ Ραβάνης), Φάκης Δ. (77′ Μαράνος), Παπαχρήστος (82′ Φάκης Ι.)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓΙΩΝ  ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Φανουργιάκης, Κουρέας, Λάνη (75′ Παππάς), Ντέντια, Κλουβάτος, Δούκας, Αδαμόπουλος, Κοτταρίδης, Ντερτινής (65′ Παρασκευόπουλος), Φούντας (83′ Πάσχος), Γεωργακόπουλος.