Ε.Π.Σ.Α

Μεγάλη πρόκριση με ανατροπή η Κηφισιά, 4-2 τον Πανιώνιο

Με εντυπωσιακό τρόπο πήρε την πρόκριση για τους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ η Κηφισιά, αφου επικράτησε με 4-2 επί του Πανιωνίου ανατρέποντας την εις βάρος της κατάσταση.

Μόλις στο 1′ ο Δρίτσας με σουτ έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1. Στο 24′ ο Ζαμάνης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2, με τον Ζέλο στο 29′ με μακρινό σουτ και και μετά από κακή εκτίμηση του γκολκίπερ να μειώνει σε 1-2, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν και ανέτρεψαν την κατάσταση μέσα σε 4 λεπτά Στο 62′ ο Διονέλης με φοβερό σουτ ισοφάρισε αρχικά σε 2-2, ενώ στο 65′ ο Παυλάκης έκανε το 3-2 με σουτ από πλάγια. Το τελικό 4-2 σημείωσε στο 70′ ο Ρεντζής.

Διαιτητές: Κατοίκος, Μαραθωνίτης, Τραντάς

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Αντωνόπουλος, Σιμάκου, Διονέλης, Κουτσογκίλας, Παπαγγελής (25′ Τζέλη), Τόσκα, Ρεντζής, Γκότοβος, Τετέι, Ζέλο (46′ Παπασάββας), Θέος (46′ Κοντογιάννης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας, Καραβίδας, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος, Λιούμης, Νίνο (46′ Πρόης), Δρίτσας.