Ε.Π.Σ.Α

Μεγάλη πρόκριση ο Άτλας Κυψέλης, 3-2 στην παράταση τον ΓΣ Αργυρούπολης

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι ο Άτλας Κυψέλης στην παράταση νίκησε τον ΓΣ Αργυρούπολης με 3-2 (2-2 η κανονική διάρκεια) και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 22′ ο Χρήστου έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 55′ ο Κοσμίδης έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, και στο 78′ ο Καβαλιέρης έκανε την ανατροπή πετυχαίνοντας το 2-1. Στο 88′ ο Δρακοντίδης ισοφάρισε σε 2-2 στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί στο 114′ ο Βαλεντίνος Νάση διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΈΛΗΣ: Λάτσης, Καίνιχ (68′  Νάση Β.), Τσιτσόπουλος (90′ Σιελούλης), Κοσμίδης (118′ Θεόδοτος), Νάση Σ., Πελέ, Κόης, Τσαλαβούτας (68′ Καρακλής), Καραμπίνης, Καβαλιέρης, Μπούσιος.

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Τσέτσιλας, Κωστάκης, Ζυγούρης, Γιαννίκος, Ασημάκης, Κωστόπουλος, Χρήστου, Λεβέντης (80′ Τάγαρης), Αγγελόπουλος (66′ Δρακοντίδης), Χριστογιάννης (80′ Ρουπελάκης), Οικονομόπουλος (66′ Τσάκαλος