Ε.Π.Σ.Α

Μεγάλη πρόκριση ο ΑΟ Περιστερίου, 2-0 εκτός τα Σούρμενα

Ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ο ΑΟ Περιστερίου επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας και πήρε την πρόκριση στον τρίτο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αρχικά στο 47′ ο Ρίζος έκανε το 0-1, με τον Γιάννη Μπούζα στο 53′ να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Αθανασόπουλος, Αλεξανδράκης (72′ Στεργιόπουλος), Μαρινάκης, Πεσίλι (68′ Μακρυνόρης), Μιχελής, Καμπουρούδης, Τσομπάνης, Μαργαρίτης, Αρσενίου, Μασάντο, Πετριτάι.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Φανουργιάκης, Τρόκα, Διονυσόπουλος, Μπούζας Ι., Σετελλάρι, Ζιάμπρας, Ζαφειράτος Α. (68′ Θεοδωρόπουλος), Ζαφειράτος Γ. (86’Μπούζας Α.), Μπρκοβιτς (68′ Δημητρίου), Ρίζος (90′ Κατσίκης), Γεωργακόπουλος.