3ος Όμιλος

Μεσολόγγης: «Ο νικητής θα αποκτήσει προβάδισμα»

Με καλή ψυχολογία μετά τη νίκη στο Κύπελλο θα παραταχθεί το Λουράκι την Κυριακή στα Μέγαρα στο ματς με τον Βύζαντα. Οι «οράνιε» που την Τετάρτη επικράτησαν για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Κορινθίας με 0-2 του Ηρακλή Ξυλοκάστρου έκαναν σημαντικό βήμα για την συμμετοχή τους στον τελικό ωστόσο άπαντες έχουν στρέψει την προσοχή τους στον κυριακάτικο αγώνα. Εκτός μάχης έχει τεθεί ο τραυματίας Χουστουλάκης, ο τιμωρημένος Μαυρέλης ενώ απίθανο θεωρείται να συμπεριληφθεί στην αποστολή ο ανέτοιμος Νώτης. Ο τεχνικός του συλλόγου, Νίκος Μεσολόγγης, μίλησε στην ιστοσελίδα stoplekto.gr για τον αγώνα Κυπέλλου με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου αλλά και εκείνον που ακολουθεί με τον Βύζαντα στα Μέγαρα τονίζοντας τα εξής: «Ήταν ένα ματς Κυπέλλου το οποίο θέλαμε να πάρουμε ένα σκορ ασφαλείας έτσι ώστε στον επαναληπτικό να δώσουμε ευκαιρίες σε κάποια νέα παιδιά να παίξουν στην ομάδα. Και επειδή έρχονται σημαντικά παιχνίδια όσον αφορά το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, θα θέλαμε να πάρουμε την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι. Νομίζω ότι σε μεγάλο βαθμο τα καταφέραμε. Η εμφάνιση μας ήταν αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη κάναμε κάποια οικονομία δυνάμεων ενόψει του αγώνα που ακολουθεί την Κυριακή με τον Βύζαντα στα Μέγαρα. Θεωρώ ότι την Κυριακή είναι σημαντικό ματς και για τις δυο ομάδες και όποια από τις δυο επικρατήσει θα έχει ένα αβαντάζ έναντι της άλλης όσον αφορά το ψυχολογικό αλλά και στο βαθμολογικό κομμάτι αν και ακόμη βρισκόμαστε στην 1η αγωνιστική του β’ γύρου».