6ος Όμιλος

Με ήρωα Κουρούπη ο Αιλοικός 2-1 τον ΑΟ Καραβά στο 94′

Με ηγέτη και σκόρερ τον Κουρούπη, που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του ο Αιολικός πήρε τη νίκη με 2-1 στο 94′, επί του απαρηγόρητου ΑΟ Καραβά, ο οποίος στάθηκε άτυχος και έφυγε με άδεια χέρια από το νησί της Λέσβου.

Όλα συνέβησαν στο φινάλε και των δύο ημιχρόνων. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κουρούπη.

Τα τελευταία λεπτά της επανάληψης ήταν δραματικά και σίγουρα όχι για καρδιακούς. Ο Καραβάς κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντούμπερετ στο 90′, αλλά ο Αιολικός με “δράστη” και πάλι τον Κουρούπη πήρε το “τρίποντο” με γκολ στο 94′.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(Θεόδωρος Γιακαλής) Βρονταράς, Κρητικός, Κουρούπης, Πάτας, Τακίδης, Νικολάου, Μουζακίτης(81′ Λαμπράκης), Γιουκαρής (86′ Μωυσίδης), Μουκίδης, Γκέζος (92′ Σουβατζόγλου), Κονδύλης(81′ Πινέιρο).

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ(Βασίλης Σπάθας): Μπαντίκος, Φιαμέγκος(46′ Νταουτάι), Μύρκος, Ντουμπερετ, Βλάχος, Κανελλόπουλος, Παπανικολάου(82′ Τσετσώνης), Μπιλίμπασι, Νικολόπουλος(81′ Ευθυμιάδης), Νέρες(57′ Ρηγούτσος), Τσιτσανης.