Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Με “ήρωα” Τσίλη ο Παννεαπολικός 2-1 τους Λέοντες Καμινίων

Στην επανάληψη ο Παννεαπολικός αν και είχε μείνει πίσω στο σκορ επικράτησε των ανεβασμένων Λεόντων Καμινίων με 2-1 και έκλεισε ικανοποιητικά τον πρώτο γύρο, αφήνοντας υποσχέσεις για το δεύτερο μισό του πρωταθλήματος.

Οι Καμινιώτες ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Μαραγκό στο 32′, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Διαμαντόπουλο στο 15′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις από τον πάγκο, αφού ισοφάρισαν αρχικά με τον νεοεισελθέντα Νομικό(65′), για να πάρουν το ματς με τέρμα του Ρενιέρη στο 71′.

Σπουδαία συνεισφορά στη νίκη του Παννεαπολικού από τον γκολκίπερ της ομάδας, τον 20χρονο Θεόδωρο Τσίλη, που κράτησε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο στις προσπάθειες των Λεόντων, ενώ έκανε και την απόκρουση του αγώνα στις καθυστερήσεις.

Διαιτήτευσε ο Μπεσίρης. Στο 97′ αποβλήθηκε από τους γηπεδούχους ο Τζαραντάντ με απευθείας κόκκινη.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ: Τσίλης, Φραγκομανώλης, Βουμβάκης, Τζαραντάντ, Μπενάκης, Πλατσιδάκης(63′ Λούπος), Ζώης(63′ Μαραγκός), Νομικός, Κωνσταντινίδης(73′ Ανδρέου), Σαριανίδης, Ρενιέρης.

ΛΕΟΝΤΕΣ:  Τράικο, Ζαρμπώνης (70′ Καλής), Κατσουμπής, Μαραγκός, Διαμαντόπουλος, Τσάτσης (80′ Ντζούρας), Καραγιάννης, Μίτρε, Χάλαρης, Ζούβελος (86′ Κουτσούμπας), Τριγύρης (70′ Ανδριανόπουλος).