Με ανατροπή ο ΑΟ Περιστερίου 2-1 τους Αγίους Αναργύρους

Σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο ΑΟ Περιστερίου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ επικράτησε επί των Αγίων Αναργύρων με 2-1.

Εφτασε έτσι τους 16 βαθμούς, ενώ οι Αγιοι Ανάργυροι πάλεψαν πολύ αλλά τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς μένοντας στους 5 βαθμούς.

Στο 55′ ο Ξαγοράρης έκανε το 0-1, με τον Λειβαδά να ισοφαρίζει με πέναλτι στο 74′.  Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 81΄ο Μπούζας Α. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Κατσάρα στις καθυστερήσεις.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Τσιώσης, Τρόκα, Χριστόπουλος (46’ Διονυσόπουλος), Μπούζας Ι., Σετελλάρι, Βελλιανίτης, Λειβαδάς (90’ Βολυράκης), Ζαφειράτος Γ., Μπουρντένης,  Μπούζας Α. (89’ Ζαφειράτος Α.), Πέτκοβιτς (46’ Κουτσούκου).

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Κατσίβελας (85’ Κλωνάρης), Κολοκυθάς, Κατσάρας, Καμβύσης, Χαραλάμπου (76’ Δεσποτόπουλος), Καριατλής, Οικονόμου, Φωτόπουλος (89’ Παπουλίδης), Ξαγοράρης, Αρβανιτάκης (85’ Σκοτόλι).