Ε.Π.Σ.Π.

Με δέκα παίκτες στην παράταση ο Παννεαπολικός, 2-1 τον Πήγασο Αγίου Διονυσίου

Μια παλληκαρίσια πρόκριση για τον Παννεαπολικό, που αν και είχε μείνει από το 51′ με δέκα παίκτες, κατάφερε να αποκλείσει στην παράταση τον πολύ καλό Πήγασο Αγίου Διονυσίου με 2-1 και να πάρει πανηγυρική πρόκριση στη β’ φάση του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Ένωση Α.Α. Ρέντη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαραγκό στο 40′, για να μείνουν στο 51′ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κοκοκκύρη με απευθείας κόκκινη(απώθησε αντίπαλο).

Με αριθμητικό πλεονέκτημα ο Πήγασος έστειλε το ματς στην παράταση ισοφαρίζοντας με τον Κουρπά στο 63′.

Στην ημίωρη παράταση ο Παννεαπολικός παίζοντας ψυχωμένα κατάφερε να σκοράρει και να πάρει την πρόκριση χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζημινόπουλου στο 101′.

Διαιτήτευσε ο Χατζηγιάννης.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ: Τσίλης, Γεωργίου, Μπενάκης, Ζημινόπουλος, Τζαραντάντ, Ψαράκος, Βουμβάκης, Μαραγκός(72′ Τσιλιγκαριάν), Κοκκοκύρης, Ρενιέρης, Γουλούμης.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Δρόσος, Καραμπετιάν, Γρηγοριάδης(56′ Αναγνωστόπουλος), Γαρμπιδάκης(49′ Πλέσσας), Κουρτέσης, Κωστούρος(49′ Γκούτσε), Χρυσογονίδης, Μκριτσιάν, Κριτσιδήμας(102′ Τριανταφύλλου), Χριστόπουλος(29′ Δούφας), Κουρπάς.