Με …νταηλίκι η Θύελλα  Μοσχάτου 7-0 τα Αστέρια  στη Δραπετσώνα Τέσσερα γκολ ο Νταής!!!

H Θύελλα  ήταν «όνομα και πράγμα» και σάρωσε μέσα στη Δραπετσώνα με 7-0 τα Αστέρια που είδαν …αστεράκια.

Νταηλίδικη νίκη για τους Μοσχατιώτες με πρωταγωνιστή τον …Νταή που σημείωσε 4 τέρματα !!

Μέσα σε οκτώ λεπτά από το 11’ έως το 19’ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν τρία γκολ και ουσιαστικά η …παράσταση έλαβε τέλος .

Ο Νταής στο 11’ και στο 15’  και ο Παππάς Γ. στο 19’  έκαναν το 0-3 για να κλείσει το ημίχρονο με ένα ακόμα γκολ  του Νταή στο 44’.

Ο ίδιος παίκτης στο 58’ πέτυχε το πέμπτο τέρμα της ομάδας του και το τέταρτο προσωπικό , για να σημειώσει δυο ακόμα  τέρματα η Θύελλα με Παππά Γ. στο 69’ και Φραγκίσκο στο 88’.

Οι Δραπετσωνίτες απογοήτευσαν  . Από αυτή τη συντριβή , το μόνο που έχουν να παρουσιάσουν είναι δυο μακρινά σουτ του Μουρτζούκου στο 38’ και του Φραγκίσκου στο 76’ που βρήκαν το οριζόντιο δοκάρι.

Αλάνθαστη η διαιτησία του Κουβέλη.

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠ: Βορρίσης, Πετεινός, Γεωργαλάς( 72’Αλίκα) Χιώτης, Ρωμανάς, Λαγάνης, Σέφερος(72’ Μπούτας) , Αναγνώστη( 59’ Λιάγκος) Κιούρτ, Μουρτζούκος, Γεράρδης( 59’ Λύγκος)

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧ.: Γερογιάννης, Μπάλλιος,  Σκοπελίτης( 60’ Νίκας)  , Βερεσόγλου( 67’ Κούτρης) Χουλιάρας, Κωστής , Νταής( 71’ Ευαγγέλου) , Εφέντη, Παππάς Ν., Νικολόπουλος( 61’ Φραγκίσκος)