Ε.Π.Σ.Π.

Με σκόρερ τον Σιάνο η Αμφιάλη πήρε την πρόκριση 2-1 την Χαραυγή

Η Αμφιάλη νίκησε 2-1 την Χαραυγή  στην παράταση και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Άρη Κακογιάννη  πήρε το προβάδισμα στο 62’ με τον Σιάνο , με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 81΄ με τον Κασδοβασίλη σε 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα της  κανονικής διάρκεια του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί  ότι ο ρέφερι Ζησιμόπουλος απέβαλε με δεύτερη κίτρινη  στο 90’ τον Σερμάδι αφήνοντας την Χαραυγή με δέκα ποδοσφαιριστές στην παράταση που ακολούθησε.

Ο γηπεδούχοι και πάλι με τον Σιάνο στο 118’  της παράτασης βρήκαν το γκολ της νίκης και πανηγύρισαν την πρόκριση.

Αμφιάλη: Παγώνης, Γεωργακόπουλος, Μπακοθανάσης, Φύπε, Μανγκαλατζίου (100’ Τσότσος), Πουρσανίδης (67’ Νιζάμης), Ρεντζέπη, Λοϊζίδης, Σιάνος, Επιτροπάκης (76’ Τζωρτζάτος), Παπαδόπουλος (76’ Φυσαράκης).

Χαραυγή : Κρασάς, Γαβαλάς, Μικρούλης (90’ Γεροπαναγιώτης), Μελάς (75’ Ηλιούπολος), Παπανικολάου, Σαλάτας (95’ Αβράμης), Πέρρος(75’ Lalaj), Παλούκης (63’ Γκανίδης), Κασδοβασίλης, Σαρρής (61’ Σερμάδι), Σιφνάκης.