Με σφραγίδα Λουρμπάκου ο Άρης Πετρούπολης (φώτο)

3-2 τον καλό Πανερυθραϊκό

Με ένα εκπληκτικό και συνεχή μονόλογο στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης νίκησε τον Πανερυθραϊκό με 3 – 2 . Το σκορ άνοιξε στο 6΄ με κοντινή κεφαλιά ο Αντωνιάδης για να ισοφαρίσει στο 8΄ ο Τζαμαλής. Στο 21΄ ο Λιβανός ανέτρεψε τον Αντωνιάδη και το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής μετέτρεψε σε γκολ ο Αντιόπ βάζοντας μπροστά με 2-1 τον Πανερυθραϊκό.

Το δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο του Λουρμπάκου ήταν ένας συνεχής και καταιγιστικός μονόλογος του Άρη.

Με κατ’ ευθείαν φάουλ ο Λουρμπάκος ισοφάρισε 2-2 στο 52΄ και στο 92΄ πάλι ο ίδιος παίχτης με κεφαλιά ψαράκι έδωσε τη νίκη με 3 – 2 στον Άρη

Οι του Άρη ζήτησαν δύο φορές πέναλτι στο 71΄ ( ανατροπή του Μαμάκου ) και στο 90΄ (ανατροπή του Μουρτζάκη )

Πολύ καλή η απόδοση όλης της ομάδας του Άρη με καλύτερους τους Λουρμπάκο, Λιβανό και Βλαχόπουλο

Άρης Πετρούπολης : Λιβανός , Αλειφέρης , Βλαχόπουλος , Γεωργακόπουλος , Πιτέλης , Τσιγαρίδας ( 46΄ Λουρμπάκος ) , Ασημακόπουλος , Φωκάς ( 62΄ Μουρτζάκης ) , Τζαμαλής ( 77΄ Νάσης ) , Λεμπέσης , Μαμάκος

Πανερυθραϊκός : Ζούλας , Κόλιας ( 46΄ Γαννόπουλος ) , Γκρίζας , Σαξανίδης , Βελαώρας ( 75΄ Σίψας ), Χατζής , Αντιόπ , Γκόλιας , Παπαδημητρίου ( 20΄ Παπάζογλου ) , Αντωνιάδης , Παπαθανασίου