Με το… ενάμιση πόδι στην Β’ ΕΠΣΑ το Παλαιό Φάληρο

Με το. ..ενάμιση πόδι στην Β’ Κατηγορία βρίσκεται το Παλαιό Φάληρο μετά την βαριά ήττα από τους αδιάφορους βαθμολογικά Αγίους Αναργύρους με 2-4. Οι «μελανέρυθροι» αν και προηγήθηκαν με τον Χρήστου στο 23′, στο δεύτερο μέρος δεν. μπήκαν ποτέ στο γήπεδο και δέχτηκαν τέσσερα τέρματα. Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Παπανικολάου στο 46′, ενώ στο 60′ ο Φιλιππίδης ευστόχησε στο πέναλτι που είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο Πλεξίδας για το 1-2. Στην συνέχεια η ομάδα του Δημήτρη Καλύκα βρήκε χώρους και χτύπησε στην κόντρα με τον Μιχαλάτο στο 63′ και τον Φιλιππίδη στο 65′, ύστερα από ασίστ Παπανικολάου, γράφοντας το 1-4. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-4 με τον Σαραντόπουλο στο 75′.

Τέλος να σημειώσουμε πως μετά από λίγα λεπτά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο κάποιοι φίλαθλοι του Παλαιού Φάληρου και επιτέθηκαν φραστικά στον πάγκο των φιλοξενούμενων. Το παιχνίδι διεκόπη για πέντε λεπτά περίπου, ενώ κλήθηκε και η αστυνομία για να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι αφού αποβλήθηκε στο 70΄με απ’ευθείας κόκκινη ο Παναηλίδης. Διαιτητές ήταν οι Ζαραβίνος, Τζελέπης και Καραγιαννίδης.

Π. ΦΑΛΗΡΟ: Αντζουλάκος, Σαραντόπουλος, Σακκάς, Νικηφοράκης, Τζάμος, Σωτηριάδης, Χατζηαναγνώστου (60′ Ραφτόπουλος), Τρυγωνάκης (60′ Σταμούλης), Χρήστου, Μαστρογιάννης, Μοντεσάντος

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Τριανταφύλλου, Βυζανιάρης Γ., Καριατλής, Μιστρίδης, Μακρόπουλος (80′ Ρόντος), Μιχαλάτος, Φιλιππίδης, Γκντολεζάι, Τσιπάς (63′ Παναηλίδης), Πλεξίδας (73′ Παούρης), Παπανικολάου

Κωνσταντίνος Ράπτης (kraptis1449@hotmail.com)