Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Μικρασιατική- Βύζας Μεγάρων 1-2

Δύσκολη νίκη για τον Βύζαντα Μεγάρων, που έκαμψε με 2-1 την ανεβασμένη Μικρασιατική και έκανε το τέσσερα στα τέσσερα στο πρωτάθλημα.

Το συγκρότημα του Χάρη Κουστέρη προηγήθηκε με τον Μήτσο στο 27’, ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες να πάρει διπλό προβάδισμα.

Ο Βύζας, χάρη στις έγκαιρες αλλαγές του προπονητή Τάκη Χριστόπουλου, κατάφερε στην επανάληψη να γυρίσει το ματς σε πέντε λεπτά, με γκολ των Παπαδάκη(71’) και  Τοπτίδη(76’).   Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Μαρκόπουλο στο 80’.

Άψογος ο διαιτητής Βάτσιος.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Μάππας, Γεωργακής(67’ Χατζής), Μήτσος, Κήττας, Συριανός(88’ Παπανικόλας), Λίγδας, Μαρούδης, Χαμπιλάι, Κουφής(46’ Νάκος), Ζουμπουρλής, Λίντι(77’ Γιόζεβ).

ΒΥΖΑΣ: Πορανίδης, Μουσκάι, Χάρμπαλης(61’ Μαρκόπουλος), Παϊκόπουλος, Δρυμούσης, Τοπτίδης(85’ Μαυρονάσος), Μενδρινός, Χατζημελετιάδης, Παπαδάκης(74’ Φουρνάρης), Σαχόλι, Καμπόλης(46’ Κωνσταντινίδης).