Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Μικρασιατική- Ηρακλής Ελευσίνας 2-1

«Ρουά ματ» στο 97’ για την Μικρασιατική, η οποία αν και είχε μείνει με δέκα παίκτες, πήρε μια πολύτιμη νίκη με 2-1 επί του ψυχωμένου Ηρακλή Ελευσίνας.

Έτσι οι γηπεδούχοι παρέμειναν αήττητοι και στην κορυφή της βαθμολογίας «παρέα» προς το παρόν με τον Πανελευσινιακό.

Στο 22’ η Μικρασιατική κατάφερε να προηγηθεί με τον Μπαγδάτογλου 22’. Ο Ηρακλής του Μιχάλη Κατσάφαρου έφερε το ματς στα ίσα με εκτέλεση φάουλ του Πετσίτη στο 34’.

Το δεύτερο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από το πάθος και ευκαιρίες και των δύο ομάδων. Οι γηπεδούχοι στο 88’ έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του σκόρερ Μπαγδάτογλου για χτύπημα σε αντίπαλο.

Κάτι που δεν πτόησε τους Μικρασιάτες, οι οποίοι κατάφεραν στην τελευταία φάση στο 97’ χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Φουρνάρη να πάρουν τη νίκη.

Παράπονα από το διαιτητή Κωνσταντινίδη έχει ο Ηρακλής, αναφορικά με τις καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Στέφης, Κήττας, Θάνος, Γαλανός, Λέζη(73’ Αριστόπουλος), Τσούνης, Μήτσος(89’ Δρυμούσης), Ζουμπουρλής, Μαυρονάσος(57’ Χαμπιλάι), Φουρνάρης, Μπαγδάτογλου.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μικρός, Μπίμπα(77’ λ.τρ. Πούρης), Χατζηαντωνάκης, Πετσίτης, Καρδάμης, Τσέκας, Γκολφινόπουλος(93’ Παροτσίδης), Στύλα, Γκόρος, Κατσάφαρος, Λιόλιος(82’ Πεπονής).