Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Μικρασιατική- Κριός Ασπροπύργου 2-0

Την ξέφρενη πορεία της στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος συνεχίζει ακάθεκτη η Μικρασιατική. Η ομάδα του Νίκου Πατσίρη λύγισε στην επανάληψη με 2-0 τον αξιόμαχο και ελλιπή Κριό Ασπροπύργου και σημείωσε την τέταρτη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι στο 24′ σκόραραν με τον Άγγελο Σφακιανάκη, με το διαιτητή Χαμπιλάι όμως να ακυρώνει το τέρμα για επιθετικό φάουλ. Σε αυτή τη φάση ο Κριός διαμαρτυρήθηκε έντονα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να “καθαρίσουν” το ματς στην αρχή της επανάληψης με τέρματα των Μάκρα(48′) και Έβερετ(59′).

Ο Κριός είχε και δοκάρι με τον Σφακιανάκη Αντ. στο 75′.

Διαιτήτευσε ο Χαμπιλάι.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Βανδώρος, Χριστόπουλος(41′ λ.τρ. Παπανικόλας), Μήτσος Α., Γαλανός(46′ Μπαγδάτογλου), Έβερετ, Μήτσος Δ., Ζουμπουρλής(69′ Κήττας), Μαζιώτης(80′ Τσολιάκος), Μάκρας, Στρατάκης, Τούσης.

ΚΡΙΟΣ: Σοφιανίδης, Κουσιωρής, Δανιηλίδης, Καραπαναγιώτης, Σφακιανάκης Αντ., Λακάι(85′ Λειβαδάς), Σφακιανάκης Αγγ.(88′ Νετζίπ), Χαϊντούτης, Μαζμανίδης, Τόλας, Σούτας(75′ Αντωνιάδης).