Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Μικρασιατική- Μεγαρικός 3-0

Με φοβερή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο η Μικρασιατική “καθάρισε” με 3-0 τον “διπρόσωπο” Μεγαρικό και σημείωσε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Χάρη Κουστέρη μπήκε δυνατά στο ματς και στο πρώτο 45λεπτο προηγήθηκε 3-0 με τέρματα των   Κουφή(11′), Νταούτ(20′) και Τούση(39′).

Στην επανάληψη ο Μεγαρικός μεταμορφώθηκε, έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο  γκολ που θα τον ξανά έβαζε στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι στο 66′ έχασαν και πέναλτι με τον Τούση που απέκρουσε ο Σκλιας.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Βάτσιο.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Βανδώρος, Μήτσος Α., Κήττας, Γαλανός, Έβερετ, Μαζιώτης(85′ Χατζιάδης), Τούσης, Μήτσος Δ., Στρατάκης, Νταούτ(61′ λ.τρ. Γεωργακής), Κουφής(34′ λ.τρ. Χατζής).

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σκλιας, Τσολιάκος(60′ Ελέζι), Χριστοδουλίδης, Χάντης, Μαυρίδης, Πέππας(75′ Χύτας), Κώνστας, Βασιλειάδης, Σερταρίδης(60′ Άλκος), Παντελίδης, Δρυμούσης(60′ Κόρμαλης).