Γ Εθνική

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Ηλυσιακός και Επισκοπή (2-2)

Από ένα βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 2-2 μοιράστηκαν οι Ηλυσιακός και Επισκοπή στο «Γρ. Λαμπράκης» του Ζωγράφου, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η κρητική ομάδα έχασε καλή ευκαιρία με τον Κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο (κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ).

Στο 55′ ο Ηλυσιακός εκμεταλλεύτηκε μία αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων και προηγήθηκε με σουτ του Λέκκα.

Με πανομοιότυπο τρόπο στο 60′, ο Καραγιάννης διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Η Επισκοπή, πάντως, δεν το έβαλε κάτω και στο 68′ μείωσε με σουτ του Μπάρο, ύστερα από σέντρα του Χάιδου.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπάρο εξαπέλυσε το δεύτερο βέλος που είχε στη φαρέτρα του (κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κεφαλά, η μπάλα στο δοκάρι και τα δίχτυα).

Επομένως, ο 25χρονος χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του, στη μάχη που δίνει για την παραμονή.

Η Επισκοπή είχε και την τύχη με το πλευρό της, αφού στο 75’ ο Χαρίτος σούταρε στο δοκάρι, στο 80’ ο Τσέργας και στο 84’ ο Λέκκας αστόχησαν σε ανεπανάληπτα τετ-α-τετ, ενώ στο 88’ ο Χαρίτος σημάδεψε τη συμβολή των δοκών με σουτ!

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Λέτσο, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Σουβατζόγλου, Ταχιράι, Καραγιάννης (77′ Βρυώνης), Παρασκευόπουλος, Χαρίτος, Καλός (46′ Κράσι), Τσέργας, Μακρίδης (46′ Λέκκα)

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Λαδιάς, Χάιδος, Πάτας, Κεφαλάς, Μεριέμογλου, Συμεωνίδης, Λέκα (72′ Κουκούλης), Μεσσήνης (58′ Ανδριάνης), Κάμερον (82′ Ζαχαράκης), Μέτα, Μπάρο

ΠΗΓΗ: Liganews