Μοιρασιά στους Ορυζόμυλους

Πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για την κούρσα του τίτλου έχασε το Χαϊδάρι αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Αγία Ελεούσα εκτός έδρας. Το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο. Μετά από ένα στείρο α’ μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 55′ με τον Χρυσούλη. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση αφού στο 64′ ο Ρούσα ισοφάρισε σε 1-1. Οι Χαϊδαριώτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες στο 75′ λόγω αποβολής του Κασάπη στο 75′ με δεύτερη κίτρινη

ΑΓ. ΕΛΕΥΟΥΣΑ (Αλβέρτος Παπαδάκης) Ζούκας, Σαρλάς, Μιχελής Β., Πλάκας, Μιχελής Κ., Χρυσούλης, Κακκαβάς, Ρούσσος, Φιλιππίδης (70′ Σγαντζός), Μπακάι (46′ Τσολάκογλου), Καλογερής (80′ Καντζαρτζής).

ΧΑΪΔΑΡΙ (Γιώργος Ασπρογέρακας) Τριανταφύλλου, Πολίτης, Νούλας, Κασάπης, Πανταζόπουλος (65′ Αρβανίτης), Παναγιωτακόπουλος (80′ Μάλι), Ρούσα (85′ Δημητρακόπουλος), Χριστούλης, Καρώνας, Μπατής, Διαμάντης.