Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Μοιρασιά χωρίς γκολ στο Ελπίδα Αγίων Αναργύρων- Βύρωνας

Ισόπαλη χωρίς γκολ αναδείχθηκε εντός έδρας η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων κόντρα στον Βύρωνα, για την 21η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Ετσι οι γηπεδούχοι έχουν πλέον 24 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι 21, με τις δύο ομάδες να παραμένουν έξω από τη ζώνη του υποβιβασμού χωρίς όμως να έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν χωρίς ωστόσο να μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις στην τελική προσπάθεια. Στις μοναδικές ευκαιρίες του πρώτου μέρους, στο 44′ ο Λάνη πέρασε με εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τα δεξιά τον Στρόφυλλα, έκανε τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι για τον Τσοχαντάρη, αλλά τελευταία στιγμή πρόλαβε ο Πουρνάρας. Ένα λεπτό αργότερα, το σουτ του Κίτσου μπλόκαρε ο Βιδιαδάκης. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Δημάκης μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, σούταρε δυνατά με τον Τεννέ να αποκρούει δύσκολα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελπίδα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, με τον Κασνέτσι να σουτάρει άουτ από καλή θέση στο 51′. Στο 61′ ο Ζενουνλλάρι σούταρε δυνατά εκτός περιοχής, με τον Βιδιαδάκη να μπλοκάρει. Δύο λεπτά αργότερα, το δυνατό σουτ του Τζιμάνη για τον Βύρωνα εκτός περιοχής πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 70′, στην μεγαλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στον αγώνα, ο Σταυρακάκης βρέθηκε απέναντι από τον Τεννέ, έκανε το πλασέ με τον τερματοφύλακα της Ελπίδας να διώχνει εντυπωσιακά και τον Παππά να προλαβαίνει τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή και να διώχνει με υπερένταση. Στο 86′ την κεφαλιά του Κουνάδη από καλή θέση μπλόκαρε δύσκολα με δεύτερη προσπάθεια ο Βιδιαδάκης. Στην τελευταία ευκαιρία του αγώνα, το φάουλ του Ζενουνλλάρι από πολύ καλή θέση έδιωξε ο τερματοφύλακας του Βύρωνα. Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα…

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων: Τεννές, Μπάνη, Κοτσίνης, Κουνάδης, Παππάς, Σπυρόπουλος Π., Ζενουνλλάρι, Κασνέτσι (71′ Μάρκου Αλ.), Τσοχαντάρης, Λάνη, Κίτσος

Βύρων: Βιδιαδάκης, Λιάτσος, Στρόφυλλας (57′ λ.τ. Τζιμάνης), Πουρνάρας, Παππάς (88′ Γαλάνης), Καρδαμίτσης, Ιωακειμίδης (46’λ.τ. Χάγιας), Κυρμάζογλου, Σταυρακάκης, Τρυφέρης (67′ Λαζάρου), Δημάκης