Μοιρασιά (2-2) και… φωνές στο Αγία Παρασκευή – Εθνικός

Σε ένα συναρπαστικό ματς που κυριολεκτικά τα είχε όλα, Αγία Παρασκευή και Εθνικό αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Έτσι η Σάντα έφτασε τους 9 βαθμούς και ο Εθνικός τους 7.

Η Αγία Παρασκευή ήταν σαφώς ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, με τον Κωτσάκη στο 5′ να κάνει το 1-0, ενώ στο 35′ ο Μπουτσικάρης με πέναλτι έκανε το 2-0. Ο Εθνικός αντέδρασε στο 2ο, και αφού στο 58′ ο Ντάφλας μείωσε σε 2-1, ο Βασιλείου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2. Λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε χέρι αμυντικού.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Αραμπατζής, Κόλλιας, Χατζίου, Γαλανόπουλος, Ριτσωτάκης, Δακτυλίδης (61′ Καλογεράς), Κοντοές, Γιαννόπουλος, Κατσέρης (61′ Λαμπρίδης), Μπουτσικάρης, Κωτσάκης (78′ Μιχαηλίδης).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κούμπουλα, Βασιλείου, Παπαγεωργίου, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Σταύρου (84′ Θεοδώρου), Νταλακούρας (72′ Κώστας), Σάμιος, Μίλιτς (54′ Δώδας), Ντάφλας, Διάκος.