Μπαλαγιάννης: Παλέψαμε μέχρι τέλους

Ανάμεικτα συναισθήματα αφησε στην Ηλιούπολη το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στην Διάνα Ηλιούπολης. Αφενός μεν στον Ήλιο έμειναν ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι η ομάδα γύρισε το κατά της σκορ (από 0-2 το έκανε 2-2) και γλίτωσε την ήττα και αφετέρου προβληματίστηκαν από την ευκολία που δεχτηκε η ομάδα τα δυο γκολ. Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε ο τεχνικός του συλλόγου, Μάκης Μπαλαγιάννης, ο οποίος τόνισε: Ηταν ένα νευρικό παιχνίδι στο α’ ημίχρονο που είχαμε επισημάνει ότι η δύναμη του αντιπάλου στηρίζεται στον Ρούσεφ και γενικότερα στις στημένες φάσεις. Παρά τις επισημάνσεις δεχτήκαμε δυο γκολ από στημένα και έτσι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Από εκεί και πέρα πατήσαμε το γκάζι στην επανάληψη και κάναμε ένα εκπληκτικό εικοσάλεπτο και όχι μόνο ισοφαρίσαμε αλλά δικαιούμασταν και κάτι παραπάνω. Αποδείξαμε ότι παλεύουμε όλα τα ματς μέχρι το τέλος, δηλαδή μέχρι να σφυρίξει ο διαιτητής. Ευχαριστούμε τον κόσμο για τη συμπαράσταση του  και τον θέλουμε μέχρι το τέλος να μας βοηθήσει’ .