Μπαξεβάνος: Σημαντικό που παραμείναμε στην κορυφή

Ικανοποίηση επικρατεί στο στρατόπεδο του Κισσαμικού μετά το ισόπαλο 1-1 κόντρα στη Νέα Ιωνία. Υπό άλλες συνθήκες το συγκεκριμένο αποτέλεσμα θα χαρακτηριζόταν αποτυχία, ωστόσο το γεγονός ότι οι Χανιώτες παρέμειναν στην κορυφή του 4ου ομίλου και μάλιστα μόνοι πρώτοι μετά την ήττα της Κηφισιάς, δείχνει ότι επανήλθε η ηρεμία στις τάξεις του συλλόγου. Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr επικοινώνησε με τον Σπύρο Μπαξεβάνο ο οποίος αναφέρθηκε στο συγκεκριμένο παιχνίδι λέγοντας: Ξεκινήσαμε καλά τα πρώτα δέκα λεπτά, είχαμε ένα τετ α τετ όμως στη συνέχεια δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε χωρίς βέβαια ο αντίπαλος να γίνει απειλητικός. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από ένα λάθος και στη συνέχεια όπως ήταν λογικό υπήρξε ένας εκνευρισμός. Στην επανάληψη, η ομάδα έδειξε τις δυνατότητες της, είχε την περιοχή και την κατοχή και δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ. Το σημαντικό είναι ότι δεν χάσαμε και ότι παραμείναμε στην κορυφή. Είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα του β’ ημιχρόμου όμως μας περιμένει δύσκολη συνέχεια. Θεωρώ ότι στο β’ μέρος όλη η ομάδα πήγε καλά αν και όλη την εβδομάδα υπήρξε μια ανησυχία λόγω των τραυματισμών που αντιμετωπίζαμε’.