Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Μόνη πρώτη η Μεταμόρφωση

Μόνη στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ βρέθηκε σήμερα το απόγευμα η ΑΕ Μεταμόρφωσης που επικράτησε στο ντέρμπι του Δάσους Χαϊδαρίου με 6-3. Ένα ματς με 9 τέρματα και ανατροπή στο σκορ είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν οι φίλοι των δυο ομάδων στο γήπεδο της Λυκόβρυσης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με 2-0 όταν ο Γώγιος στο 13’ και ο Κοντοπυργιάς στο 20’ ευτύχισαν να σημειώσουν τέρματα.

Στο 48’ ξεκίνησε η μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους όταν  ο Μαγκλάσης,  μείωσε σε 1-2 στο 42’ και ο δαιμόνιος Οκόνο στο 48’ ισοφάρισε σε 2-2, στο 56’ η πίεση που ασκούσε η Μεταμόρφωση έφερε αποτελέσματα και με αυτογκόλ του Κοτσίδα σημειώθηκε το 3-2, πέντε λεπτά αργότερα ο Δαβερώνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2 , ο Οκόνο πραγματοποίησε στο 85’ το 5-2 , για να μειώσει ο Αποστολάκης με πέναλτι σε 5-3 δυο λεπτά αργότερα και να κλείσει το σκορ και πάλι ο Οκόνο στο 89’ (6-3) .

Διαιτητές ήταν οι  Στάμος, Μαρουλής και Χιόνης

ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Ιωαννίδης, Λαζάρου, Μαγκλάσης (64’ Βαν Αμερόγκεν), Βανδώρος, Κοκκινόπουλος, Σαμπάνης (46’ Νουράι), Λειτουργάκης (46’ Λακουμέτας), Δαβερώνης, Οκόνο, Σπανουδάκης, Χατζηιωαννίδης

ΔΑΣΟΣ: Γιαννόπουλος, Σακαρτζής, Κοψιδάς (75΄ Παπαναστάσης Δ.), Λέζος, Κωστάκος (61΄ Αποστολάκης), Γεωργακόπουλος, Κοντοπύργιας (69΄ Σαφράς), Παπαναστάσης Κ., Χαλιλάϊ, Γωγιός Χ., Δήμας