Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Μ. Παπαδόπουλος: “Στο ποδόσφαιρο δεν νικά πάντα ο καλύτερος”

Μετά την πρώτη ήττα του Απόλλωνα Ποντίων από τον Εθνικό Πανοράματος, ο προπονητής Μάκης Παπαδόπουλος μας παραχώρησε τις παρακάτω δηλώσεις:

“Αυτό είναι το ποδόσφαιρο ήττα με 2-1 απο τον Εθνικό Πανόραματος στο κορυφαίο ίσως φετινό μας παιχνίδι.Κάποιες φορές ίσως είναι καλύτερα να μην μιλάς γιατί μπορεί να παρεξηγηθουν τα λόγια σου  όμως δεν μπορεί να μην σχολιάσω ότι σήμερα είδα έναν απίστευτο μονόλογο από την ομάδα μας και όμως χάθηκε αυτό το ματς, δεν θα υποστηρίξω την γνωστή ατάκα του Οσιμ για πόρνη μπάλα, απλά θα πω να γιατί το ποδόσφαιρο ήταν είναι και θα είναι ο Βασιλιάς των σπορ.

Έχω πει στο παρελθόν ότι δεν μου αρέσει να χάνει ο καλύτερος γιατί είναι άδικο αυτό όμως είναι που κάνει και το άθλημα ξεχωριστό για εμάς που ασχολούμαστε και για αυτό ασχολούμαστε και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε.
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια αυτή από το πρώτο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα ήταν εξαιρετικοί ένας προς έναν λυπάμαι που δεν χαμογέλασαν σε ένα τέτοιο παιχνίδι αλλά είμαι σίγουρος ότι με τέτοιες εμφανίσεις θα έχουμε περισσότερα χαμόγελα στη συνέχεια.
Συγχαρητήρια στον Εθνικό για την επιτυχία του και εύχομαι ανάλογη συνέχεια.
Όσον αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι όπως είπα ήταν ένα παιχνίδι που η υπέροχη μας ήταν καθολική σε όλη την διάρκεια του αγώνα και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας παρά πολλές ευκαιρίες να καθαρίσουμε το ματς αν θυμάμαι καλά στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός στην μοναδική φορά που μπήκε στην περιοχή μας από πλάγια σέντρα κέρδισαν κεφάλια όπου η μπάλα χτύπησε στον Ασλανίδη και είχαμε το αυτογκόλ και στο δεύτερο ένα μακρινό σουτ στο δοκάρι και μια στατική φάση στο τέλος όπου αδρανήσαμε και δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ.
Τέλος θέλω να ευχηθώ στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Μεϊμαρίδη Θοδωρή  που παντρεύτηκε, να ζήσουν τα παιδιά και στο υπόλοιπο της ζωής τους να βλέπουν όλα τους τα όνειρα να πραγματοποιηθούν”.