Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Νέα Πέραμος- Ακράτητος 2-0

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 2-0 η Νέα Πέραμος επιβλήθηκε στην πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας με 2-0 του Ακράτητου και μπήκε δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Άρη Κακογιάννη κυριάρχησε σε όλη την αναμέτρηση και δικαίως έφτασε στη νίκη, απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους νικητές πέτυχαν οι Καραγιάννης(20′) και Τοπτίδης(68′).

Στο 61′ και οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα, καθώς αποβλήθηκαν οι Καμπόλης (2η κίτρινη) και Κουκούλης(λάκτισε αντίπαλο).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Νέα Πέραμος συνέχισε με οκτώ παίκτες, αφού αποχώρησαν τραυματίες οι Πατσιονίδης και Χριστοδουλίδης κι ενώ είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές.

Διαιτήτευσε ο Αλιάγας.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Βαρδάκης, Μυρτάι(53′ Κοκόσης), Χριστοδουλίδης, Πατσιονίδης, Λημνιάτης, Γεωργιάδης, Τοπτίδης(80′ Τζελάι), Καμπόλης, Δράγασης(75′ Σεβαστής), Δουκάκης, Καραγιάννης.

ΑΡΚΑΤΗΤΟΣ: Τσέπερης, Λαζαρίδης, Πάγιας(46′ Μπαντόκ), Νίκας, Μηλούλης, Κουκούλης, Σουρτζής, Σγούρι, Κωνσταντινίδης(70′ Ζαχαρός), Τουλουβασίλης, Νταγιάντας.