Νέοι Ευγένειας- Αμπελακιακός 0-2

Δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση ο έμπειρος Αμπελακιακός απέναντι στους αξιόμαχους Νέους Ευγένειας, στη Χαραυγή. Τελικά τα κατάφερε στην επανάληψη και στα τελευταία λεπτά όπου επικράτησε με 0-2 .

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 55’ με τον Τσαγκάρη ( δοκάρι). Η «εσχάτη των ποινών» καταλογίστηκε  σε ανατροπή  του Θεοδοσίου από τον Τριανταφύλλου που αποβλήθηκε.

Στο 79’ ο Σελμανάι με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για να σημειώσει στο 86’ το τελικό 0-2 με πλασέ ο Τσαγκάρης που πέρασε και τον τερματοφύλακα .

Στο 90’ αποβλήθηκαν οι Ζαμπέτης και Κίντι Ζώτο που αλληλοελακτίσθηκαν .

Καλός ο διαιτητής Αλατσάκης

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ : Γκανάς, Τραμουντάνας, Αβραάμ., Πετρόχειλος, Τριανταφύλλου, Τσιαμήτας, Τσιάνος( 72’΄Σπανόπουλος) , Καριντζαΐδης, Σκουλουδάκης( 84’ Μπέκα) Ζαμπέτης, Κούρπας( 61’΄   Πετρίδης )

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ : Καρνέσης, Ζώτο Κιντι, Λιάτος, Φασουλής, Χαλούλος, Κολιούσης ( 91΄Μπούτσης) Τσαγκάρης, Σταφσουλάι, Ρισβάνης( 69’ Ζώτο Κέρκι) , Θεοδοσίου( 84’΄Σγούρδας) Σελμανάι