Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Νέο Ικόνιο- Άρης Αμφιάλης 2-2

Ντέρμπι κορυφής με τα όλα του στο Πέραμα. Το Νέο Ικόνιο προηγήθηκε 2-0, αλλά στην επανάληψη ο Άρης Αμφιάλης κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι στο 93′.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν διπλό προβάδισμα με γκολ των Λιόση(11′) και Γκεκάι(17′).

Στο 41′ ο Άρης έχασε πέναλτι με τον γκολκίπερ Βορρίση να αποκρούει την εκτέλεση του Κανταρά.

Στην επανάληψη το Νέο Ικόνιο έμεινε με δέκα στο 51′, όταν ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος Κ. απέβαλε για εξύβριση τον Γκεκάι.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα ο Άρης κατάφερε να φτάσει στο τελικό 2-2. Αρχικά μείωσε με τον Τερζίου στο 80′, με τον ίδιο παίκτη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 93′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος.

Στο 15′ είχε αποβληθεί από τον πάγκο του Νέου Ικονίου ο Ζαραδούκας για εξύβριση.

Σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του Κωνσταντόπουλου Κ., αλλά και από τις υποδείξεις του βοηθού Παρισσόπουλου έχει το Νέο Ικόνιο.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Βορρίσης, Σατάλογλου, Λιόσης, Τριαντάφυλλος, Αράπη, Κοντογεώργης, Περάκης, Κόντζογλου(66′ Γερόλυμος), Γκεκάι, Καλέργης, Μπέλλος(61′ Σταυράκογλου).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Πολυχρονόπουλος, Χατζσεβαστός(46′ Κολάρος), Αναστασίου Δ., Πόλιας, Ρουσίδης, Γκόλκγαρης, Γ.(46′ Βαλάκος), Ζευγολατάκος(40′ Κουντουριώτης), Σάνκα, Κανταράς(46′ Τερζίου), Γεωργιάδης, Μπαρότας(76′ Ξενίκας).