Νέο φτερούγισμα του Αετού Κορυδαλλού 4-0 τον Αμπελακιακό

Το εντυπωσιακό σερί του Αετού Κορυδαλλού συνεχίστηκε . Η ομάδα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου σάρωσε με 4-0 και τον Αμπελακιακό πετυχαίνοντας την ένατη της νίκη σε εννιά αγώνες.

Οι Κορυδαλλιώτες είχαν δοκάρι στο 35’ με τον Μπαμπουλάκη για να ανοίξουν το σκορ στο αμέσως επόμενο λεπτό( 36’) με κεφαλιά του Καφαλίδη .

Στην επανάληψη ο Αετός σημείωσε τρία ακόμα τέρματα . Τα δυο με τον Μούτσα στο 55’ με πλασέ και στο 81’ μετά από άψογο συνδυασμό με τον Καλλέργη και στο 58’ με  τον Δρυμούση( σουτ)

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Πετρουμιανό

ΑΕΤΟΣ : Θωμόπουλος, Κουντουράς, Ξενιτόπουλος, Καφαλίδης( 74 Μέμητσας) , Τζανετής, Σιδηρόπουλος, Λέσι, Καλλέργης, Μπαμπουλάκης( 62’ Μπερίσα) , Μούτσας , Δρυμούσης( 66’ Σιοροβίγκας)

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Μαγιάτης Π., Στεφανίδης, Λιάτος, Στεφανής( 72’ λ.τρ. Σγούρδας) , Θεοδοσίου, Μαγιάτης Ε., Ζώτο ( 15’ λ.τρ, Σαρηγιάννης, Σκιαθίτης, Μάλκα, Ραπτόπουλος, Ψοΐνος( 46’ Παπαθεοχάρης) .